Ztfgd0p8tcuzkwk5ndee

Lekcje gry na ukulele i gitarze

Łaziska Górne

Witamy!

Dziękujemy, za zainteresowanie lekcjami z Jb Lessons.

W naszej szkole prowadzimy kursy j. angielskiego oraz naukę gry na instrumentach w j. angielskim (ukulele, gitara, banjo).

Poniższy newsletter ma na celu zapoznać Państwa z naszą szkołą i nauczycielami oraz wyjaśnić zasady funkcjonowania szkoły, płatności i nieobecności.


Trochę o nas

Obecnie w szkole zajęcia prowadzne są przez dwóch naucycieli.

Nazywam się John Hellewell. Urodziłem się w Yorkshire w Anglii i już od dzieciństwa interesowałem się muzyką. Dorastałem słuchając kolekcji rodziców i diadków, głównie myzyki country i bluesa, które zainspirowały mnie do tego, aby zostać muzykiem. Już w młodym wieku zacząłem uczyć się gry na pianinie i gitarze akustycznej, snując plany o połączeniu mojego hobby z karierą oraz próbując innych instrumentów strunowych. Kilka lat później z dumą uzyskałem wyższe wykształcenie muzyczne kończąc London College of Music, gdzie miałem zaszczyt być uczonym przez wybitnych angielskich muzyków. Po otrzymaniu dyplomu, sam postanowiłem pojść w ślady moich wykładowców i zostać nauczycielem. Po kolejnym roku studiów i uzyskaniu statusu nauczyciela, zacząłem uczyć w szkole a Wielkiej Brytanii (szkoła postawowa i liceum) organizując liczne popisy, koncerty i muzyczne show. Dodatkowo ukończyłem kurs nauki języka angielskiego jako języka obcego i posiadalam certyfikat TOEFL. Moja przygoda z muzyką nie skończyłą się jedynie na Anglii. Jako zapalony podróżnik, zwiedziłem wiele miejsc, gdzie miałem okazję zdobyć jeszcze więcej muzycznego doświadczenia i dwukrotnie prowadzić zespły rockowe dla dzieci w USA. Obecnie mieszkam i pracuję w Polsce, gdzie poznaję nową kulturę i język oraz pragnę zarazić innych moją pasją. W skole JB Lessons prowadzę lekcje grupowe na instrumencie (gitara, ukulele, banjo) oraz konwersacje.

Nazywam się Hania Hellewell. Urodziłam się z Mikołowie i już od najmłodszych lat chciałam zostać nauczycielem. Moje marzenie ziściło się w 2012 roku kiedy obronilam Magistra Filologii Angielskiej Uniwersytetu Śląskiego, specjalność nauczycielska. Moje pierwsze lata w zawodzie spędziłam jednak nie w Polsce a w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałam jako nauczyciel w szkole podstawowej. Praca w brytyjskim systemie edukacji było dla mnie niesamowitym doświadczeniem gdzie nauczyłam się nowych technik i sposobów nauczania, które teraz wykorzystuję w nauczaniu w Polsce. Moje hobby to podróżowanie oraz poznawanie kultur i zwyczajów obcych krajów. Podczas jednej z wypraw do USA poznałam mojego obecnego męża Johna, z którym obecnie szczęśliwie wychowujemy córeczkę oraz z którym, po latach spędzonych na szukaniu swojgo miejsca w świecie, zdecydowałam się osiąść na stałe w Polsce. W szkole JB Lessons uczę języka angielskiego, najbardziej lubię grupy początkujące ☺

Jak funkcjonuje szkoła

W naszej szkole rok szkolny podzieliliśmy na 3 semestry:

I semestr – od września do Świąt Bożego Narodzenia

II semestr – od stycznia do Wielkanocy

III semestr – od Wielkanocy do końca czerwca.

Jeśli cała grupa chce kontynuować zajęcia przez wakacj letnie, również jest taka możliwość (jest do do ustalenia z grupą).

Zgłoszenia na zajęcia przyjmujemy przez cały rok, jednak do grupy można dołączyć jedynie na początku I, II albo III semestru. Ewentualne zmiany w grupach również są możliwe wraznowym semestrem. Umożliwia nam to dostosowanie odpowiedniej grupy dla ucznia, np jeśli ktoś mógłby przejść do silniejszej grupy lub potrzebuje więcej czasu na opanowanie materiału.

Lekcje prowadzone są w oparciu o materiały z różnych źródeł. Część materiałów jest napisanych przez nas, część jest zbiorem tekstów, które z naszego doświadczenia doskonale sprawdzają się w nauczaniu języka angielskiego / instrumentów. Unikamy nauczania z podręczników, gdyż z doświadczenia wiemy, że nie zawsze odpowiada to oczekiwaniom i potrzebom uczniów. Wyjątkiem są kursy przygotowujące do egzaminów (matura, FCE, CAE).


Your Instructor


John "Jb" Hellewell
John "Jb" Hellewell

Nazywam się John Hellewell. Urodziłem się w Yorkshire w Anglii i już od dzieciństwa interesowałem się muzyką. Dorastałem słuchając kolekcji rodziców i diadków, głównie myzyki country i bluesa, które zainspirowały mnie do tego, aby zostać muzykiem. Już w młodym wieku zacząłem uczyć się gry na pianinie i gitarze akustycznej, snując plany o połączeniu mojego hobby z karierą oraz próbując inncyh instrumentów strunowych. Kilka lat później z dumą uzyskałem wyższe wykształcenie muzyczne kończąc London College of Music, gdzie miałem zaszczyt być uczonym przez wybitnych angielskich muzyków. Po otrzymaniu dyplomu, sam postanowiłem pojść w ślady moich wykładowców i zostać nauczycielem. Po kolejnym roku studiów i uzyskaniu statusu nauczyciela, zacząłem uczyć w szkole a Wielkiej Brytanii (szkoła postawowa i liceum) organizując liczne popisy, koncerty i muzyczne show. Moja przygoda z muzyką nie skończyłą się jedynie na Anglii. Jako zapalony podróżnik, zwiedziłem wiele miejsc, gdzie miałem okazję zdobyć jeszcze więcej muzycznego doświadczenia i dwukrotnie prowadzić zespły rockowe dla dzieci w USA. Obecnie mieszkam i pracuję w Polsce, gdzie poznaję nową kulturę i język oraz pragnę zarazić innych moją pasją.


Obecnie trwają zapisy na 2019

Frequently Asked Questions


Czy muszę już umieć grać na instrumencie?
Żadne wcześniejsze doświadczenie z instrumentem nie jest wymagane. Krok po kroku nauczę Cię gry zaczynając od tego jak obchodzić się z instrumenten i go stroić a kończąc na czytaniu z nut, pisaniu własnych piosenek i graniu popularnych piosenek na czasie.
Nie jestem pewnien czy gra na instumencie jest dla mnie, nie wiem czy będzie mi się podobało. Co mam robić?
Zapraszam wszystkich chętnych na pierwszą darmową lekcję na instrumencie po angielsku bez żadnych zobowiązań finansowych.
Boję się, że mój angielski jest za słaby i nie będę rozumiał co mam robić.
Nie ma żadnego określonego poziomu angielskiego, który trzeba umieć aby zaczą uczyć się gry na instrumencie z Jb Lessons. Podczas lekcji jest dużo zadań praktycznych gdzie pokazuję jak grać. Staram się prowadzić lekcje tak, aby dla wszystkich była to przyjemność i relaks.